Projektis "Tere, Kevad! 2022" osaleb 4446 õpilast ja 267 rühma.


"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Kevadfoto:

"Kevadekuulutajad"
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Kevad ärkab!

"Kevad ärkab" on Euroopa suurim rahvusvaheline kevadine linnuvaatlemise projekt, mida Eestis koordineerib Eesti Ornitoloogiaühing. Projektis osaleb üle 30 Euroopa riigi ja peamiseks osalejaks on just koolid ja õpilased.

Osalemine on väga lihtne - registreerida tuleb nelja liigi: valge-toonekure, suitsupääsukese, käo ja piiritaja esimese kohtamise kuupäev ja koht sellel kevadel.

Saadud andmed on väga olulised, sest need näitavad võimalikke muutusi lindude kevadistes saabumisaegades ning aitavad vastata küsimustele - kas lindude saabumist mõjutavad lumeta talved või kas kliima soojenemine mõjutab linde jne. Samuti selgub, millal vaatluse all olevad liigid Euroopa eri osadesse jõuavad.

"Kevad ärkab" kogub Euroopas üha enam populaarsust. 2009. aastal koguti üle 90 000 vaatluse, mille põhjal saab meid huvitavatele küsimustele juba päris usaldusväärseid vastuseid anda. Seega, kõik osalejad saavad anda oma panuse kogu maailma huvitavatele küsimustele - kas kliima soojeneb, millised on muutused looduses jne?

Projekti kodulehelt www.springalive.net saab online-kaardilt jälgida, kuidas need neli liiki Eesti suunas liiguvad ning selle põhjal ennustada, millal nad siia jõuavad. Kodulehelt leiab täiendavat infot nelja vaatluse all oleva liigi kohta ja õpetajad leiavad mitmesuguseid abimaterjale, mida huviringides kasutada.