Projektis "Tere, Kevad! 2022" osaleb 4446 õpilast ja 267 rühma.


"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Kevadfoto:

"Jälle lumi!"
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Foorum

Postituse lisamiseks logige sisse.Kevadviktoriini tulemused

Viktor (Korraldajad), 27. mai 09:00
Head kevadeotsijad!

Selleks kevadeks on viktoriin läbi ning tulemused selgunud. Tublisid rühmasid ja õigesti vastanuid oli taaskord väga palju.

Kokku osales viktoriinis 104 gruppi, kellest 38 vastasid õigesti kõigile 18 küsimusele.
Loosi tahtel saavad auhinna Kolga Kool 2, Konguta Kool 1 ja Riidaja Põhikool 5-8.

Auhinnad on seekord välja pannud Tartu loodusmaja.

Aitäh kõigile osalejatele ja õnnitlused võitjatele!

--
Korraldajate nimel
Viktor

Vastamiseks logige sisse.Kevadviktoriin läbi!

Viktor (Korraldajad), 23. mai 09:50
Head kevadeotsijad!

Loodus on muutunud roheliseks, õhk on täis linnulaulu ja suurt kevadet. Kõik kevadekuulutajad on kohal ja oleme nad ka kõik üles leidnud.

Meie kevadveebist leiate viktoriini kokkuvõtte. Palun vaadake üle. Kui olete vastanud õigesti, aga punkte tabelis pole, või kui olete pakkunud vastusena variandi, mida peate õigeks, aga mis erineb meie poolt õigeks peetust, siis palun saatke vastav märgukiri koos konkreetse viitega teiepoolsele vastuse allikale aadressile viktor.muuli@gmail.com

--
Korraldajate nimel
Viktor

Vastamiseks logige sisse.Kevadised tegevused.

Viktor (Korraldajad), 13. aprill 11:14
Head kevadeotsijad!

Päevased temperatuurid ulatuvad juba üle kümne soojakraadi ja sirav päike lausa kutsub õue Kevadet otsima. Kaks kolmandikku (ca 25) kevadekuulutajatest oleme juba ka kohanud ja loodetavasti ei jää ka sel Kevadel ükski kuuluataja leidmata.

Meie kevadveebist leiate uued viktoriiniküsimused, millele on aega vastata kuni 25. aprillini. Et samaaegselt on vastamiseks väljas kahe vooru küsimused, siis palun jälgige tähelepanelikult vastamise kuupäevi - iga küsimuse juures on ära toodud küsimusele vastamise viimane kuupäev. Väljas on ka esmased tulemused.

Käimas on ka kõik muud Kevade otsimisega seotud tegevused - Kevade joonistamine, pildistamine ja Kevadest luuletamine - nende kohta leiate täpsemat info kevadveebist vastavate viidete alt.

Head Kevadeotsimist ja -leidmist!

--
Korraldajate nimel
Viktor

Vastamiseks logige sisse.Kevadviktoriin

Viktor (Korraldajad), 4. aprill 16:48
Head kevadeotsijad!

Külm ja kõle ilm ei meelita õue, küll soosib see enam tubaseid tegevusi, mille hulka kuulub ka kevadviktoriinile vastuste otsimine ja koos nuputamine.

Meie kevadveebist leiate uued küsimused, millele on aega vastata kuni 18. aprillini.
Et samaaegselt on vastamiseks väljas kahe vooru küsimused, siis palun jälgige tähelepanelikult vastamise kuupäevi - iga küsimuse juures on ära toodud küsimusele vastamise viimane kuupäev.

Veel ühe nädala, kuni 11. aprillini saate saata veel ka täiendavaid viktoriiniküsimusi.

Küsimusi esitada ja neile vastata saate meie kevadveebis viite "Viktoriin" alt.

Head nuputamist!

--
Korraldajate nimel
Viktor

Vastamiseks logige sisse.Kevadviktoriin on alanud!

Viktor (Korraldajad), 28. märts 10:51
Head kevadeotsijad!

Eelmisel nädalal jõudis Kevad ka ametlikult kohale, aga ilm läks hoopis jahedamaks. Sellele vaatamata tuleb kevadekuulutajaid järjest juurde ja pooled neist on on teie poolt ka juba nähtud-kuuldud.

Uue lisategevusena on käima läinud meie kevadviktoriin. Igal nädalal küsime teie käest kolm üldjuhul teie enda saadetud küsimust, millele on aega vastuseid otsida kaks nädalat. Et samaaegselt on vastamiseks väljas kahe vooru küsimused, siis palun jälgige tähelepanelikult vastamise kuupäevi - iga küsimuse juures on ära toodud küsimusele vastamise viimane kuupäev.

Iga vooru järel teeme ka võimalikult operatiivselt vahekokkuvõtted ja avalikustame tulemused.

Viktoriini võitjatele ja parimate küsimuste esitajatele on auhinnad.

Veel kaks nädalat, kuni 11. aprillini saate saata veel ka täiendavaid viktoriiniküsimusi.

Küsimusi esitada ja neile vastata saate meie kevadveebis viite "Viktoriin" alt.

Head nuputamist!

--
Korraldajate nimel
Viktor

Vastamiseks logige sisse.Tere, Kevad!

Viktor (Korraldajad), 9. märts 10:04
Head kevadeotsijad!

Tervitused kõigile ligi 3500 tublidele kevadeotsijale, kes on koos meiega kevade otsimist alustamas! Kuigi öised miinuskraadid muudavad hommikud veel piisavalt külmaks, siis päevane soojus ja päike lausa meelitavad kevadet. Kevadekuulutajad on hakanud saabuma ja see kinnitab, et kevad hiilib järjest lähemale.

Pisut lähemalt sellest, mis meid ees ootab.

1. Kevadekuulutajate tundmaõppimine.
Avatud on kevadveebi vaatluste osa. Saate alustada meie kevadekuulutajate tundmaõppimisega ja esimeste kevadekuulutajate otsimise, leidmise ja registreerimsiega. Meie 36 kevadekuulutajat leiate kevadveebist viitade LOOMAD ja TAIMED abil. Seal on neid võimalik tundma õppida või meelde tuletada häälte, piltide ja kirjelduste abil. Siis olete paremini valmis neid ka loodusest otsima ja leidma. Sealtsamast leiate ka meie kevadekuulutajaid kujutavad vaatluslehed koos kuupäevade kirjutamise võimalusega. Saate need välja trükkida ja kasutada kevadekuulutajate saabumise registreerimiseks.

2. Enesetutvustuste kirjutamine.
Meie, korraldajatega, võite pisut tuttavamaks saada veebis viida KORRALDAJAD kaudu, kust leiate ka meie kõigi pildid, et teaksite, mis nägu me oleme. Meie püüame teil aidata kevadet otsida ja leida ning teile kõigile selles tegevuses abiks olla. Asume füüsiliselt mitmes kohas - Tartus ja Tartu lähedal Luunjas ning Tallinna lähedal Murastes. Oleme ennast ka kevadeotsijateks registreerinud ja otsime koos kõigi teiega kevadekuulutajaid, kuni nad leitud on. Tahaksime, nagu ka te isegi, tuttavaks saada ka kõigi teiega, kes te olete alustanud kevadeotsinguid. Selleks palume kõikidel gruppidel kolme järgneva nädala jooksul, 20. märtsiks saata kevadveebi oma grupi/klassi tutvustus. Saata võib tutvustusi muidugi ka hiljem, aga siis võib kiireks minna. Tutvustuste saatmine toimub pärast sisselogimist viida OSALEJAD -> OMA GRUPI TUTVUSTUSE SAATMINE/MUUTMINE alt, kust leiate ka täpsema juhendi. Tutvustuses kirjeldage oma kooli ja kodukohta - mida põnevat seal leidub ja miks on just seal kõige parem elada. Samuti jutustage oma klassist või grupist, kellega koos olete otsustanud kevadet otsida - kes te olete, miks te otsustasite projektis osaleda ja mida teile kõige rohkem meeldib koos teha. Tutvustuse juurde on soovi korral võimalik lisada ka kuni 3 pilti. Tutvustuse võib esitada ka videona. Selleks laadige oma grupi tehtud video üles Youtube’i ja sisestage tutvustuse juures olevasse lahtrisse video vaatamise aadress (video aadressi näidis: https://www.youtube.com/watch?v=9Svypag7juQ).

3. Viktoriini küsimuste saatmine.
Meie kevadeotsijad muutuvad aasta-aastalt nooremaks ja aina suureneb lasteaialaste osakaal, kus vanemate ja õpetajate roll on oluliselt suurem. Siit tulenevalt toimub sellest aastast viktoriin ühes vanuserühmas. Muus osas muutusi ei ole ja see koosneb kahest osast: küsimuste saatmisest ja küsimustele vastamisest. Kuni 27. märtsini on kõigil võimalik saata viktoriiniküsimusi, mida saate saata pärast sisselogimist meie veebilehe alajaotuses VIKTORIIN asuva veebivormi vahendusel. Teie saadetud küsimuste hulgast püüame valida välja paremad küsimused ning alates 28. märtsist esitame teile igal nädalal kolm küsimust, millele vastamiseks on teil aega kaks nädalat. Küsimused võiksid olla seotud teie kodukoha looduse ja kultuuriga, legendide, muistendite või kohalike rahvajuttudega. Vastamine peaks nõudma pisut nuputamist ja vastuseks ei tohiks olla lihtsalt mingi nimi, number või aastaarv. Küsimused ei tohiks olla lihtsalt jah/ei vastustega, aga samas peab küsimusel olema üks konkreetne vastus, et me oskaksime vastuste õigsuse üle otsustada. Küsimuste esitamise juures tuleb lisaks küsimusele kindlasti ära näidata ka küsimuse õige vastus ja allikas (viide), kust küsimusele vastuse saab.

4. Muud lisategevused - kevade joonistamine, pildistamine ja kevadest luuletamine - juba käivad ja nende kohta leiate info kevadveebist vastavate viidete alt. Detailsema info ja juhendid saadame lähiajal.

5. Lisaks on veebis kogu projekti käiku ja lisategevusi kirjeldav üldine juhis jaotuse ABIKS all. Sealt leiate info ka selle kohta, kuidas on korraldatud projektisisene infovahetus. Nii et tutvuge kindlasti abitekstidega.

Küsimuste ja probleemide korral pöörduge kindlasti meie poole – meie andmed leiate veebis viida KORRALDAJAD all. Kõige kindlam on meie poole pöörduda meie ühise aadressi kevadorg@googlegroups.com kaudu.

Tehniliste probleemide korral palun pöörduda otse Tõnise poole e-posti aadressil toni@punkt.ee

Head kevadeotsimist!

--
Korraldajate nimel
Viktor

Vastamiseks logige sisse.


"Tere, Kevad!" Facebooki voog