Projektis "Tere, Kevad! 2021" osaleb 6390 õpilast ja 348 rühma.Kevadfoto:

"Varakevad kodumetsas"
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Punarind (Erithacus rubecula)

Punarind

Punarind on imearmas säravoranži rinnaga pruun linnuke, kes saabub meile tavaliselt aprillis. Harvadel juhtudel on üksikud linnud meil ka talvitunud.

Punarind on metsalind, kellele meeldib tiheda alusvõsaga segamets. Kuid ka parkides ja aedades laulab ta meelsasti. Punarinda on küllaltki raske märgata, sest ta peitub osavasti võssa ja rägusse. Ka laulmiseks valib ta varjatumaid istepaiku kuskil kase või lepavõsas. Mõnikord siiski istub suisa kuuselatva laulma või lendab üllatuslikult majakatusele oma trillereid hõiskama.

Punarind on innukas, valjuhäälne ja huvitav laulik. Ta alustab hommikuti oma laulu ühena esimestest laululindudest ja lõpetab vaat et viimasena õhtul (kui öölaulikud välja arvata). Laul koosneb rütmitutest viledest, trillereist ja kõlavatest vidinaist, mis kuuldub kristalse oja vulinana. Tähelepanu! Et eristada punarinna laulu käbliku omast (ka käblik elab samades elupaikades) tulebki tähele panna laulu rütmi: punarinna laulul ei ole rütmi, käblikul on suisa raiuv rütm.

Aga muud häälitsused on punarinnal vaiksed ja tähelepandamatud. Nii nagu lindu ennastki, ei märka väljaspool lauluaega tema muid häälitsusi naljalt. Seepärast jääbki punarinna täpne saabumisaeg kevadel tihtipeale märkamata ja esmakordselt avastame ta alles laulu kuuldes.

Lisainfo: Eesti selgroogsed, Kõrv loodusesse, Loodusemehe pildipank, MP3