"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Projektis "Tere, Kevad! 2017" osaleb 7194 õpilast ja 427 rühma.

Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Ülevaade

Eesmärk:

  • Pakkuda veebipõhise õppe võimalust nooremale koolieale ja eelkooliealistele;
  • Pakkuda õpetajatele struktuuri, tuge ja lisamotivatsiooni praktilise loodusõppe läbiviimiseks ning infotehnoloogia kasutamiseks õppetöös. Meie eesmärgiks on pakkuda seda järjepidevalt igal kevadel, et õpetajad saaksid kevadvaatlustes osalemist oma tööplaanides planeerida juba kooliaasta alguses;
  • Lähendada lapsi loodusele, tutvustada neile tavalisemaid taime- ja loomaliike, õpetada neid liike looduses märkama, ära tundma ning jälgima; hoolima teistest elusolenditest ja ümbritsevast keskkonnast.

Ainevaldkond: Loodusteadused, sotsiaalteadused, keeled, loovad ained, matemaatika, arvutiõpe.

Vaatluste ja lisategevuste kestvus: märts - mai (12 nädalat).

Osavõtjad: Loodusvaatlustest saavad osa võtta kõik intenetiühendusega varustatud koolid ja lasteaiad Eestis. Lisategevustes saavad osaleda ka huvilised väljastpoolt Eestit.

Vanuserühm (klass): Põhikooli õpilased (kuni 9. klass) ja lasteaia vanemate rühmade lapsed.

Lühikokkuvõte:

Kevadiste fenoloogiliste loodusvaatluste käigus uurivad osalevad õpilased kevade saabumisest ja muutustest märku andvaid kevadekuulutajaid (kevadel õitsevad taimed, rändlinnud, esimestena ilmuvad liblikad), mis on ühised kõigile vaatlustes osalejatele, ning panevad kirja nende ilmumise aja, et teha kindlaks kevade saabumise ajaline erinevus Eestis. Kõik loomad ja taimed on püütud valida nii, et nad oleksid kogu Eestis suhteliselt tavalised ning äratuntavad ka nooremate laste poolt. Kirja pannakse liikide esmakordse kas nägemise või kuulmise kuupäev.

Kogutud andmed lisatakse osalejate poolt veebipõhisesse andmebaasi ja on sealt ka koheselt kõigile kättesaadavad. Kasutades nende endi poolt loodud andmebaasi uurivad õpilased geograafilise asendi mõju ilmastiku muutustele kevadel. Andmeid väljastatakse andmebaasist sõltuvalt päringust kas andmetabelitena või animeeritud kaartidena, mis näitavad kevadekuulutajate ilmumist Eesti eri paigus.

Peale vaatluste on kõigil võimalik (aga mitte kohustuslik) osa võtta veel mitmetest lisategevustest – luuletada, joonistada, pildistada, osaleda viktoriinis ning postitada oma muljeid loodusvaatlustest foorumisse. Kõigi tegevuste kohta on täpsemad juhised ja kirjeldused vastavatel veebilehtedel ja samuti lehel Abiks osalejale.

Koolidevaheliseks suhtlemiseks on avatud veebipõhine foorum, kuhu saavad kirju saata kõikide registreerunud rühmade liikmed.

Projekti korralduslik info jõuab osalevate rühmadeni nii listi kool.kevad@lists.ut.ee kui samanimelise foorumirubriigi kaudu.

Juhendavatele õpetajatele on arutelude ja küsimuste jaoks loodud meililist kool.kevad.ops@lists.ut.ee.

Korraldajatega suhtlemiseks sobib aadress kevadorg@googlegroups.com