Projektis "Tere, Kevad! 2015" osaleb 7372 õpilast ja 443 rühma.



Kevadjoonistus:

"Rõõmus kevad"
Simoona Nõlva
Aruküla Lasteaed Rukkilill 2
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Väike-lehelind (Phylloscopus collybita)

Salu-lehelind

Väike-lehelind on meie lehelindudest laulu järgi kõige hõlpsamini äratuntav. Välimuse järgi küll mitte, sest väike- ja salu-lehelind on niivõrd sarnased, et nende eristamiseks mõõdavad linnuteadlased nende tiivasulgede pikkust, et määrangus lõplikult kindlad olla. Eemalt vaadates eristab neid peamiselt vaid jalgade värvus: väike-lehelinnul mustad ja salu-lehelinnul kollakas-rohekad. Aga laulu järgi tunneme väike-lehelinnu kergesti ära. Vanarahvas on väike-lehelinnu laulu järgi lehmalüpsjaks linnuks nimetanud.

Väike-lehelind on pisike roheka sulekuuega linnuke, kes saabub meile aprillis. Ta elab segametsades, kus tegutseb kõrgel puuvõrades. Teda näha on üpris raske. Laul aga kostab kaugele ja kõlab nagu solksutaks keegi vett kopsikust suurde ämbrisse: "tsilp tsilp tsalp silp solp tsalp".

Üldse on Eestis neli liiki lehelinde: väike-, salu-, rohe- ja metslehelind. Nad kõik on üsna sarnase välimuse ja eluviisiga. Ka pesa teevad kõik maapinnale rohu sisse. Laulud on aga kõigil erinevad. Väike-lehelind saabub neist kevadel esimesena. Sestap teda ootamegi ja hoiame kõrvad lahti lehmalüpsja linnu esimese laulu kuulmiseks.

Lisainfo: Eesti selgroogsed, Kõrv loodusesse, MP3