Projektis "Tere, Kevad! 2009" osaleb 6062 õpilast ja 365 rühma.


"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Kevadfoto:

"Ja sealt nad tulevad!"
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Viktoriin

Loodusviktoriin

Viktoriin on selleks kevadeks läbi ning parimad välja selgitatud.

Nooremas vanuserühmas, kuni 4. klassini vastasid kõik küsimused õigesti 13 rühma: Albu Põhikool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Kadrina Keskkool, Koosa Lasteaed-Algkool, Kõmsi Lasteaed-Algkool, Mikitamäe Kool 1, Otepää Gümnaasium 1, Rakvere Linna Algkool, Risti Põhikool 1, Ruusmäe kool, Seljametsa Lasteaed-Algkool, Sillamäe Eesti Põhikool ja Tartu Katoliku Kool 1a.

Vanemas vanuserühmas, 5-9. klassini ei eksinud kordagi 7 rühma: Are Põhikool, Aruküla Põhikool, Kilingi-Nõmme Gümnaasium, Raudna Põhikool, Risti Põhikool II, Tallinna Ristiku Põhikool ja Tartu Hiie Kool 2.

Lõplik punktiarvestus
kuni 4. kl.
5.-9. kl.

Auhinnad panime välja ka parimate viktoriiniküsimuste küsijatele. Enim meeldis meile nooremas vanuserühmas Ruusmaa Kooli küsimus: Selle Eestimaa puu koort on kasutatud paberi asemel. Karjalapsed keetsid selle puu koorest keeratud torbikus lõkkel teed. Puu okstest tehakse ka luudasid. Mis puust on jutt? Vanemas vanuserühmas pidasime parimaks Tallinna Rahumäe Põhikool 2 küsimust: Inimese kui liigi vanust hinnatakse 2,5-3 miljoni aastaseks. Kui vana arvatakse olevat meie kevadekuulutaja hariliku sinilille liik?

Viktoriini parimatele on auhinnad välja pannud Eesti Entsüklopeediakirjastus. Suur tänu neile meie poolt. Kõigile küsimustele õigesti vastanutele ning parimate küsimuste esitajatele saadame auhinnaraamatud kooli.

Aitäh osalemast ja head suveootust!

Online viktoriin

Valikvastustega online viktoriin võimaldab kontrollida oma teadmisi Eesti loodusest. 10 küsimuse vastamise järel saad ka kohe teada, kui palju oli õigeid vastuseid.

Online viktoriini lahendama...