"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Projektis "Tere, Kevad! 2009" osaleb 6062 õpilast ja 365 rühma.

Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Facebook Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Torma lasteaed Linnutaja

Torma lasteaed "Linnutaja" asub Jõgevamaal. Meie nimi on seotud Carl Robert Jakobsoniga, sest Linnutaja oli tema kirjanikunimi.
Meie rühma nimi on Naerumummud, oleme 6-7 aastased kooliminevad lapsed. Meid on rühmas 22 last.
Meie oleme suured sõbrad loodusega. Meie abilisteks on Lope ja Nähka, kes õpetavad meile palju tarkusi ja seda, kuidas loodust puhtana hoida. Üheskoos käime tihti jalutamas oma looduse õpperajal. Seal on meil märgitud oma puud: iidne tamm, pärn, pihlakas, kastan, kask, kuusk. Tormas on veel säilinud vana mõisakompleks ja Eestis ainulaadne ringtall. Need vajaksid küll pisut kohendamist. Õpperajale jääb veekogudest tiik, kus on palju allikaid ja see talvel ei jäätu. Ühe vana mõisahoone korstna otsas on ka kurepesa ja nii me saame alati täpselt teada, millal toonekured, ühed esimestest kevadekuulutajatest, meie juurde jõuavad.
Tihti käime oma rühmaga väljasõitudel. Oleme külastanud Elistvere loomaparki, Kassinurme linnamäge, Laiuse lossivaremeid, Kuremaa mõisaparki, Endla looduskaitseala, oleme matkanud Saare matkarajal. Meie ligidal asuvad Võtikvere park, Rahuoru park ja Vaiatu park. Oleme seal pidusid ja piknikuid pidanud. Alati koristame enda järelt prügi ja prahi ära, sest oleme loodust hoidvad ja armastavad lapsed.
Meil on lasteaias ka väga tore loodusnurk. Seal elavad nümfkakaduud, merisead ja akvaariumikalad. Lapsed saavad igal hommikul olla kordamööda loodusnurgas korrapidajateks, sööta neid, puhastada nende pesasid. Kõik ootavad suure põnevusega oma järjekorda. Jällegi üks hea võimalus õpetada lastele hoidvat suhtumist loodusesse.
Soovime liituda "Tere kevad!" projektiga, sest see tõotab tulla uus ja huvitav väljakutse. Loodame õppida teiste kogemustest ja saada ise põnevaid teadmisi.
SOOVIME KÕIGILE ILUSAID PÄIKESELISI PÄEVI JA JÄÄME OOTAMA ESIMESI KEVADEKUULUTAJAID!