"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Projektis "Tere, Kevad! 2009" osaleb 6062 õpilast ja 365 rühma.

Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Facebook Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Lõpe Põhikool

Õpime imepisikeses Lõpe Põhikoolis Pärnumaal Koonga vallas. Meil on 5. - 6. liitklass, kus 6 poissi ja 1 tüdruk. Me õpime kõik neljadele ja viitele, oleme üksteisega sõbralikud.
Koduvald Koonga asub ajaloolise Mihkli kihelkonna aladel ja siin on hulgaliselt nii ajaloolisi kui ka looduskaitselisi vaatamisväärsusi. Kõige tähtsam ja huvitavam ajalooline objekt on Soontagana maalinn, mis seostub eestlaste muistse vabadusvõitlusega ja mille kohta on ilmunud ning liigub ka rahvasuus palju lugusid. Muistenditega on seotud nii mõnigi objekt nagu Vanapagana rehekivi ja mitmed ohvriallikad. Oleme aidanud korrastada väga liigirikast Kalli - Nedrema puisniitu. Praegu on see mõnusaks matkamise, seenekorjamise ja piknike pidamise kohaks. Mihklis asub haruldane looduskaitsealune tammik, mis pakub suurt huvi just kaugematele külalistele. Meie ise oleme temaga nii harjunud, et ei oskagi hinnata. Kooli lähedal asub meie valla kõrgeim punkt, looduskaitsealune Pärdi mägi.
Peale kõige muu nimetatakse meie valda Junnumaaks, kus elavad junnlased, kes jagunevad omakorda pussjunnlasteks, kivijunnlasteks, mudajunnlasteks, metsjunnlasteks, kollaste lõugadegs junnlasteks jne. Junnumaa nime tekkimise kohta on samuti pikem muistend. Meie valla lehtki on Junnumaa kuukiri. Tutvustus läheks väga pikaks, kui kõik üles kirjutada, mis meil huvitavat on.