Projektis "Tere, Kevad! 2009" osaleb 6062 õpilast ja 365 rühma.


"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Kevadfoto:

"Mina kaa!"
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

vt eelmine osa Töökorraldus

Lisategevused

Peale loodusvaatluste on kõigil võimalik osa võtta veel mitmetest lisategevustest - luuletada, joonistada, pildistada, osaleda viktoriinis. Kõik need tegevused algavad kohe projekti alguses, et hiljem, kui kevad juba täies hoos ja kõik on usinalt ametis metsas käimisega, kõik asjad korraga ei toimuks. Järgnevalt lühidalt kõigest plaanisolevast.

6.1. Kevadluuletused

Kevad juba on kord selline aeg, mis lausa sunnib luuletama. Et mitte osalisi koormata ja neid kevadekuulutajate otsimise juurest palju eksitada, teeme ettepaneku kirjutada lühiluuletusi. Luulevormi võib vabalt valida, peaasi, et saaks lühike ja tabav. Kellel ei tule haiku välja, võib kirjutada ka vabavärsi.

Haikud
Jaapani luulevorm haiku on kolmerealine riimideta lühiluuletus, mille esimeses reas on viis, teises seitse ja kolmandas viis silpi. Haikusid kirjutatakse looduse teemadel. Ehkki haiku vormilised nõuded pole kuigi keerulised, pole lihtne ka haiku napis vormis tervikliku mulje- või tajupildi väljendamine. Aga püüda tuleb ikkagi :-)

Hall varblaseklutt
ei mõelnudki lahkuda
paljaks jäänud oksalt
(L.Seppel)

Mihklikuupäike
hapu nagu jõhvikas
irvitab soo peal
(P.-E. Rummo)

Kaku hääletu
lend olematuks muutis
talvevaikuse
(Jansa)

Peale luuletamise väljakuulutamist võib neid vastava veebivormi kaudu saata terve projekti jooksul mai lõpuni välja.

6.2. Kevadekuulutajate joonistamine

Et oma rõõmu kevade saabumise üle saaks väljendada ka käelise tegevuse kaudu kutsume kõiki osalejaid joonistama pilte kevadekuulutajatest. Selleks, et pildid saaks mitmekesisemad palume gruppe juhendavatel õpetajatel näiteks igale joonistushuvilisele osalejale jagada joonistamiseks erinev kevadekuulutaja. Kõige toredam oleks, kui joonistataks just seda taime-looma-seent, keda te ise sel kevadel kohtate. Muidugi võib joonistada ka niisama kevadpilte. Pildid tuleks joonistada A4 formaadis paberile ja hiljem võimalusel kohe koolis arvutisse skaneerida ning vastava vormi kaudu kevadeveebi üles riputada. Ülamenüü lingi PILDID all on ka täpsed juhised selle tegemiseks. Kui teil ei ole võimalik pilte ise skaneerida, siis võite need saata meile ka postiga aadressil:

Muraste Looduskool
Sauna 10-4, Muraste
Harku vald 76905
Harjumaa

Joonistusi saab kevadveebi panna terve projekti jooksul kuni mai lõpuni välja.

6.3. Viktoriin

Loodusviktoriin toimub ühes vanuseastmes. Kuni 27. märtsini saavad kõik osalejad vastava veebivormi kaudu saata korraldajatele viktoriiniküsimusi - küsimused peavad olema seotud loodusega, ei tohiks olla võetud otse kooliraamatust, võiks olla seotud teie kodukohaga. Igale küsimusele tuleb lisada ka õige vastus ja allikad (raamatud, veebiaadressid), kust õige vastuse võib leida. Saadetud küsimuste seast valivad korraldajad välja ning esitavad kuni 3 küsimust nädalas. Vastamiseks on aega kaks nädalat ja nii õiged vastused kui ka õigesti vastajad kajastatakse jooksvalt kevadveebis. Lisaks küsimustele pannakse veebi välja ka nimekirja allikatest, kus loetletud kõigi esitatavate küsimuste juures olevad allikad. Õige peate nende seast ise leidma.

6.4. Fotokonkurss

Iga grupp saab soovi korral nädalas veebi üles panna kolm kõige paremat pilti. Nädala jooksul veebi jõudnud pilte saavad kõik osalevad grupid järgmisel nädalal hinnata ja nii selgub nädala parim pilt.