Projektis "Tere, Kevad! 2021" osaleb 6390 õpilast ja 348 rühma.


"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

Eesti keeles
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Kevadjoonistus:

"Valge-Toonekurg"
Devon Kasak
Valga Põhikool 3d
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Foorum

Postituse lisamiseks logige sisse.Tere, Suvi!

Viktor (Korraldajad), 10. juuni 15:13
Head kevadeotsijad ja -leidjad!

Ka sel aastal tuli kevad pisut teistmoodi - algul ei saanud vedama, pärast ei saanud pidama. Ka meie kevadeotsimine toimus pisut tavatult - vähem kooli, rohkem kodu ja õue/metsa.

Aga kevad sai taaskord üles leitud, muud vahvad tegemised tehtud ja suvi prõmmib viimastel päevadel juba väga tugevalt uksele.

Olite taaskord kõik väga tublid ja tahame taaskord tänada teid kõiki kevadekuulutajate tundmaõppimise ning nende looduses otsimise ja leidmise eest. Oleme kindlad, et õppisite looduses nägema ja kuulma märke, mida varem ei osanud tähelegi panna.

Aitäh teile selle toreda e-kevade eest, mida koos teiega saime avastada!

Kohtume teiega juba järgmisel kevadel!

--
Toredat suve!
"Tere, Kevad!" korraldajad

Vastamiseks logige sisse.Viktoriinitulemused

Viktor (Korraldajad), 1. juuni 17:03
Head kevadeotsijad!

Selleks kevadeks on viktoriin läbi ning tulemused selgunud. Tublisid rühmasid ja õigesti vastanuid oli taaskord väga palju. Nooremas vanusegrupis osales 86 gruppi, vanemas vanusegrupis 21 gruppi.

Nooremas vanusegrupis oli seekord 42 rühma, kes vastasid õigesti kõigile 12 küsimusele. Loosi tahtel saab auhinna Loksa Gümnaasium 4a.
Vanemas vanuserühmas vastasid kõigile küsimustele õigesti 11 rühma, auhinna saab Paldiski Ühisgümnaasium 5.
Auhinnad on seekord välja pannud Eesti Loodusmuuseum.

Aitäh kõigile osalejatele ja õnnitlused võitjatele!

--
Tervitades
Viktor Muuli

Vastamiseks logige sisse.Suur Kevadekuulutajate joonistamine!

Terje (Korraldajad), 1. aprill 11:57
Head kevadeotsijad!

Jälle on alanud üks imelik kevad. Lapsed ei pääse kooli ja lasteaeda ja kohtuvad omavahel ning õpetajategagi ainult arvuti vahendusel. Aga kevad tuleb sellele vaatamata, saabuvaid linde ja tärkavaid taimi ei mõjuta ei viirus ega see, et koolid ja poed suletud on.

Nii et ongi väga hea aeg liikuda ringi looduses ja uusi tulijaid uudistada. Kevadeotsijaid liitub meiega pisitasa iga päev.

Nagu varasematel aastatel, ootame ka sel kevadel teid kõiki teistega jagama oma joonistusi saabuvast kevadest ja kevadekuulutajatest. Paljud on sellega juba algust teinud, aga ootame ka kõiki teisi oma kevadmuljeid ja kohatud kevadekuulutajaid joonistama ning joonistusi kevadveebis jagama!

Just praegu on hea aeg sellega peale hakata muidu lähevad esimesed kuulutajad juba meelest ära ja uued tulevad suure hooga peale.

Kevadjoonistuste jagamise ja vaatamise paiga leiate meie veebis https://terekevad.ee/?leht=pildid.

Mida joonistada?
Joonistada võiks näiteks meie kevadekuulutajaid liike - loomi, taimi ja seeni - just neid, kellega ise sel kevadel kohtunud olete või siis kohtuda loodate. Näiteks esimene lapsuliblikas või kaunis punane karikseen.
Kindlasti pange pildile allkiri ja ärge unustage lisada pildi autori nime.

Kuidas joonistada ja mida piltidega teha
Ootame teie oma käega joonistatud pilte, mitte arvutijoonistusi. Tehnika võib igaüks ise valida.
Oleks hea kui te saaksite joonistused skaneerida, mitte neid kaugelt pildistada – siis on need vaatajatele veebis paremini nähtavad. Aga kui seda võimalust pole, siis sobib ka fotografeerimine.
Fotodena võib veebi panna ka muus tehnikas tehtud kunsti kui ainult joonistused.

Joonistuste failid saab veebis viida PILDID all oleva vormi kaudu kõigile vaatamiseks üles panna. Vormi juurest leiate juhised selle tegemiseks.

Kellel piltide skaneerimise või pildistamise võimalus täiesti puudub, saavad meile saata joonistusi ka postiga ja me paneme need ajapikku ise veebi välja.

Kui soovite, et meie need skaneerime ja veebi paneme, tuleks joonistatud pildid saata aadressil:
Muraste Looduskool
Sauna 10 Muraste
Harku vald
Harjumaa

Kui teil tuleb ette tehnilisi probleeme piltide veebi panemisel, siis pöörduge palun otse Tõnise poole aadressil toni@punkt.ee ja alati võite oma probleemidega pöörduda ka kõigi korraldajate poole meie ühisaadressil kevadorg@googlegroups.com

Vaadake kindlasti kevadveebis ka teiste joonistusi ja jagage enda omi oma vanemate ja vanavanematega.

Kauneid joonistusi, päikeselist kevade jätku ja kannatust! Küllap see keeruline aeg ka varsti mööda läheb!

Vastamiseks logige sisse.Kevadviktoriin 2021!

Viktor (Korraldajad), 29. märts 14:37
Head kevadeotsijad!

Eelmisel nädalal jõudis Kevad ka ametlikult kohale. Ja läkski soojemaks ning ka kevadekuulutajaid tuleb järjest juurde.

Ka sel kevadel on meie kevadeotsimisi tahtnud eksitada globaalne koroonaviiruse puhang, koolid ja paljud lasteaiad on suletud ning tavapärast õppetööd ei toimu. Meie elu on pisut lihtsam, kuna juba aastaid on meie kevadtegemiste ühine kokkusaamise koht olnud internetis. Ka meie tavapäraseid kevadtoimetamisi koolides-lasteaedades on seetõttu ehk pisut lihtsam ümber korraldada. Ja mis puudutab Kevade enda otsimist, siis aeg-ajalt looduses värskes õhus käimine ning kevadekuulutajate otsimine ja märkamine on suisa soovitatav, ent kindlasti tuleb olla väga hoolas ja jälgida tähelepanelikult ettevaatusabinõusid.

Et nuputada saab vägagi hästi ka kaugõppe vormis, siis on käima läinud meie kevadviktoriin. Igal nädalal küsime teie käest mõlemas vanuserühmas (kuni 4. klass ja 5.-9. klass) kolm teie enda saadetud küsimust, millele on aega vastuseid otsida kaks nädalat. Et samaaegselt on vastamiseks väljas kahe vooru küsimused, siis palun jälgige tähelepanelikult vastamise kuupäevi - iga küsimuse juures on ära toodud küsimusele vastamise viimane kuupäev.

Iga vooru järel teeme ka võimalikult operatiivselt vahekokkuvõtted ja avalikustame tulemused.

Mõlema vanuserühma viktoriini võitjatele ja parimate küsimuste esitajatele on auhinnad.

Kuna ühistegevused on olnud häiritud, siis kuni 12. aprillini saate saata veel ka viktoriiniküsimusi.

Küsimusi esitada ja neile vastata saate meie kevadveebis viite "Viktoriin" alt.

Head nuputamist!

--
Korraldajate nimel
Viktor

Vastamiseks logige sisse.Fotokonkurss on käimas

Val (Korraldajad), 14. märts 13:31
Kevad on tore aeg. Nii tore, et seda tahaks igaüks jäädvustada. Kõik kevadeotsijad, kel fotokaamera käepärast, saavad enda poolt pildistatud kevadfotosid saata viida "Fotod" alt. Nii saate oma pilte teistelegi vaatamiseks ja hindamiseks pakkuda. Hindamisel saavad osaleda kõik vaatlusrühmad oma rühma parooli abiga (ka kõik, kes ise fotosid ei saada).

Konkurss käib niimoodi:

Iga osalev grupp võib igal nädalal avaldada kolm enda poolt pildistatud kevadfotot. See on tore võimalus vaatlusrühmal ühiselt üle vaadata oma liikmete pildid ja igal nädalal valida esitamiseks kolm parimat. Ootame värskeid jäädvustusi, mis tehtud käesoleval kevadel Eestis. Teema nagu ikka -- loodus ja kevad.

Saata võib ainult vaatlusrühmade liikmete endi poolt tehtud või siis ühistööna valminud pilte (õpetaja ja lapsevanem jäägu juhendaja rolli või siis vajutab nuppu laste juhendamisel).

Igal järgneval nädalal saavad eelmise nädala fotosid hinnata kõik
kevadeotsijad: igal rühmal on võimalik valida kolm eelmise nädala
parimat pilti ning need ära märkida (sedagi oleks tore teha vaatlusrühma ühise žüriina, et leida parimad kolm fotot). Iga nädala parimad kevadfotod saavad siis olema määratud osalejate hinnangute alusel ja kevadeveebis igal nädalal välja toodud. Parimate nädalafotode hulgast valib loodusfotograafide žürii lõpuks aasta parimad kevadfotod, millele on toetajate poolt ka mõned auhinnad välja pandud.

Fotode saatmine ja juhend koos üksikasjadega on Kevadeveebis viida
"Fotod" all. Fotode saatmisel märkida kindlasti foto autor, kui see on üks isik; kui kollektiivne töö, siis rühma nimetus. Kooli ei ole vaja autori reale lisada, see ilmub automaatselt. Saab märkida ka kevadekuulutaja liigi juhul, kui mõni neist on fotole jäänud. Alguses ilmuvad kõik fotod veebis ilma kooli ja autori nimeta, jääb ainult pealkiri. See on sellepärast nii, et tegemist on konkursiga ja hindamisel ei ole autori nime vaja teada. Oma rühma pilte mõistagi hinnata ei saa ja seetõttu neid ka hindamise nädala valikus autoreile endile ei paista.

Head kevadepildistamist!
Val Rajasaar

Vastamiseks logige sisse.Karuslane

Marely Kasemets (Põlva Kool 4a), 2. märts 22:34
Tere!
Sel aastal märkasin karuslast väga vara. See oli 1.1.21

Vastamiseks logige sisse.Plakatid / vaatluslehed

Terje ja Tõnis (Korraldajad), 2. märts 15:12
Vanemad kevadeootajad mäletavad, et oleme varasematel aastatel osalejatele trükkinud vaatlusplakateid. See oli üsna ammu, nii et arvatavasti on need kõigil juba täis vaadeldud.

Kuna meil enam ei ole KIKi toetust ega muid vahendeid nende trükkimiseks, siis oleme plakatid failidena kevadveebi välja pannud, et saaksite soovi korral need ise välja trükkida. Plakatid on tehtud A4-suurusteks tükkideks, nii et trükkida saab tavalise printeriga.

Vaatluslehed asuvad:
http://terekevad.ee/liigid/loomad.docx
http://terekevad.ee/liigid/loomad.pdf
http://terekevad.ee/liigid/taimed.docx
http://terekevad.ee/liigid/taimed.pdf

Vastamiseks logige sisse.Fotode saatmine

Katrin Priilaht (Tõrva Gümnaasium 5b), 2. märts 14:04
Tere, millal saab õpilaste fotosid laadida kodulehele?
Päikest päeva ja olge terved!
K. Priilaht

Tõnis (Korraldajad), 2. märts 15:16
Vabandame, kuna märts algas tänavu nädal varem, siis saatmislink ei aktiveerunud õigel ajal. Nüüd saate fotosid saata Fotode lehelt või aadressilt:
https://terekevad.ee/?aasta=2021&leht=saadafoto

Vastamiseks logige sisse.Tere, Kevad 2021! start

Viktor (Korraldajad), 1. märts 10:47
Head kevadeotsijad!

Tervitused kõigile tublidele kevadeotsijale, kes on koos meiega kevade otsimist alustamas! Ka korralik talv annab taas põhjust kevade ootamiseks. Kuigi viimane nädal on lund juba korralikult sulatanud ja paar lähipäeva tõotavad ka juba tulla üsna kevadised, siis nädala teises pooles lubatakse taas miinuskraade.

Pisut lähemalt sellest, mis meid ees ootab.

1. Kevadekuulutajate tundmaõppimine.
Avatud on kevadveebi vaatluste osa. Saate alustada meie kevadekuulutajate tundmaõppimisega ja esimeste kevadekuulutajate otsimise, leidmise ja registreerimisega. Meie 36 kevadekuulutajat leiate kevadveebist viitade LOOMAD ja TAIMED abil. Seal on neid võimalik tundma õppida või meelde tuletada häälte, piltide ja kirjelduste abil. Siis olete paremini valmis neid ka loodusest otsima ja leidma. Sel aastal ei ole meil kevadekuulutajate plakateid, ent sealtsamast - taimede või loomade alajaotusest - leiate ka meie kevadekuulutajaid kujutavad vaatluslehed koos kuupäevade kirjutamise võimalusega. Saate need välja trükkida ja kasutada plakatite asemel.

2. Enesetutvustuste kirjutamine.
Meie, korraldajatega, võite pisut tuttavamaks saada veebis viida KORRALDAJAD kaudu, kust leiate ka meie kõigi pildid, et teaksite, mis nägu me oleme. Meie püüame teil aidata kevadet otsida ja leida ning teile kõigile selles tegevuses abiks olla. Asume füüsiliselt mitmes kohas - Tartus ja Tartu lähedal Luunjas ning Tallinna lähedal Murastes. Oleme ennast ka kevadeotsijateks registreerinud ja otsime koos kõigi teiega kevadekuulutajaid, kuni nad leitud on. Tahaksime, nagu ka te isegi, tuttavaks saada ka kõigi teiega, kes te olete alustanud kevadeotsinguid. Selleks palume kõikidel gruppidel kolme järgneva nädala jooksul, 21. märtsiks saata kevadveebi oma grupi/klassi tutvustus. Saata võib tutvustusi muidugi ka hiljem, aga siis võib kiireks minna. Tutvustuste saatmine toimub pärast sisselogimist viida OSALEJAD -> OMA GRUPI TUTVUSTUSE SAATMINE/MUUTMINE alt, kust leiate ka täpsema juhendi. Tutvustuses kirjeldage oma kooli ja kodukohta - mida põnevat seal leidub ja miks on just seal kõige parem elada. Samuti jutustage oma klassist või grupist, kellega koos olete otsustanud kevadet otsida - kes te olete, miks te otsustasite projektis osaleda ja mida teile kõige rohkem meeldib koos teha. Tutvustuse juurde on soovi korral võimalik lisada ka kuni 3 pilti. Tutvustuse võib esitada ka videona. Selleks laadige oma grupi tehtud video üles Youtube’i ja sisestage tutvustuse juures olevasse lahtrisse video vaatamise aadress (video aadressi näidis: https://www.youtube.com/watch?v=9Svypag7juQ).

3. Viktoriini küsimuste saatmine.
Loodusviktoriin toimub taaskord kahes vanuseastmes: kuni 4. klass ja 5.-9. klass ja koosneb kahest osast: küsimuste saatmisest ja küsimustele vastamisest. Nelja järgneva nädala jooksul - kuni 28. märtsini - on kõigil võimalik saata viktoriiniküsimusi, mida saate saata pärast sisselogimist meie veebilehe alajaotuses VIKTORIIN asuva veebivormi vahendusel. Teie saadetud küsimuste hulgast püüame valida välja paremad küsimused ning alates 29. märtsist esitame teile igal nädalal kolm küsimust, millele vastamiseks on teil aega kaks nädalat. Küsimused võiksid olla seotud teie kodukoha looduse ja kultuuriga, legendide, muistendite või kohalike rahvajuttudega. Vastamine peaks nõudma pisut nuputamist ja vastuseks ei tohiks olla lihtsalt mingi nimi, number või aastaarv. Küsimused ei tohiks olla lihtsalt jah/ei vastustega, aga samas peab küsimusel olema üks konkreetne vastus, et me oskaksime vastuste õigsuse üle otsustada. Küsimuste esitamise juures tuleb lisaks küsimusele kindlasti ära näidata ka küsimuse õige vastus ja allikas (viide), kust küsimusele vastuse saab.

4. Muud lisategevused juba käivad: kevade joonistamine, pildistamine ja kevadest luuletamine. Detailsema info ja juhendid saadame lähiajal.

5. Lisaks on veebis kogu projekti käiku ja lisategevusi kirjeldav üldine juhis jaotuse ABIKS all. Sealt leiate info ka selle kohta, kuidas on korraldatud projektisisene infovahetus. Nii et tutvuge kindlasti abitekstidega.

Küsimuste ja probleemide korral pöörduge kindlasti meie poole – meie andmed leiate veebis viida KORRALDAJAD all. Kõige kindlam on meie poole pöörduda meie ühise aadressi kevadorg@googlegroups.com kaudu.

Tehniliste probleemide korral palun pöörduda otse Tõnise poole e-posti aadressil toni@punkt.ee

Head kevadeotsimist!

--
Korraldajate nimel
Viktor

Vastamiseks logige sisse.Foorum on taas avatud

Tõnis (Korraldajad), 1. märts 00:07
Tere!

Avasime sel aastal jälle foorumi-lehe, et oleks koht, kuhu saaksite jagada oma kevadmuljeid. Samuti on mõnikord õpetajatel soov jagada omatehtud kevadefotosid, siis Kevadmuljete rubriik on selleks igati sobiv koht.

Vastamiseks logige sisse.


"Tere, Kevad!" Facebooki voog