Projektis "Tere, Kevad! 2015" osaleb 7372 õpilast ja 443 rühma.


"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Kevadjoonistus:

"Kevad"
Mirell Rand
Metsküla Algkool 1-3
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Tehniline töökorraldus, paroolide kasutamine

5.1. Grupi parooli kasutamine

Kõigi tulemuste - vaatlusandmete, luuletuste, joonistuste, fotode, viktoriiniküsimuste ja -vastuste ning foorumikirjade - sisestamiseks kevadveebi tuleb ennast veebi ülal vasakus nurgas asuva välja kaudu sisse logida. Sisse logimiseks tuleb valida rippmenüüst oma grupi nimi, jätta kasutaja lahter tühjaks ja parooliks sisestada teie enda poolt registreerumisel oma grupile pandud grupiparool. Parool saadeti teile kohe peale registreerumist ka emailiga ja selle unustamisel on võimalik lehelt OSALEJAD tellida endale ka meeldetuletus. Lisaks kõige vajaliku sisestamisele on grupiarooliga sisse logides võimalik parandada ka mõningaid registreerumisandmeid, aga mitte kõiki.

5.2. Õpetaja parooli tellimine ja võimalused

Õpetaja parooli tellimine ja kasutamine ei ole projektis osalemiseks hädavajalik. Kõik projekti tegevused saab ellu viia ka ilma seda omamata, kuid õpetaja parool avab teile lisaks kõigile tavategevustele mitmed uued võimalused.

Õpetaja parooliga saab:

  1. parandada kõiki oma grupi registreerumisandmeid;
  2. vahetada grupi parooli;
  3. luua õpilastele nimelisi kasutajatunnuseid, et mitte kasutada kõikideks tegevusteks üldiste grupi nime ja parooli;
  4. määrata, kas grupi parooliga saab vaatlustulemusi edastada või mitte;
  5. määrata iga õpilasest kasutaja puhul eraldi, kas õpilane saab vaatlustulemusi edastada või mitte.

Õpilaste kasutajatunnuste loomine on mõeldud eelkõige selleks, et grupi juhendajal oleks võimalik määrata, missugused õpilased võivad personaalselt grupi eest vaatlustulemusi edastada, millised oma nime alt teisi tegevusi teha. Vaatlustulemused on ikka kogu grupile ühised, vahe on ainult nende edastamise viisis. Kõiki muid tegevusi peale vaatluste saab õpilasest kasutaja teha täpselt samamoodi kui grupi parooliga.

Selleks, et õpetaja saaks kõiki ülalloetletud võimalusi kasutada, tuleb endale tellida õpetaja parool. Selleks klõpsake OSALEJAD menüüs viitele "Õpetaja parooli tellimine", edasi valige rippmenüüst oma grupi nimi ja klõpsake nupule "Saada parool".

Selle tulemusena saadetakse parool õpetaja registreeritud meiliaadressile. Parooli kättesaamise järel tuleb sisselogimisel lahtrisse "Kasutaja:" kirjutada "opetaja" (ilma jutumärkideta), koolilahtris valida oma grupp ja paroolilahtrisse kirjutada teile saadetud õpetaja parool.

Sisselogimise järel saate vahetada nii grupi kui õpetaja parooli ning lisada uusi kasutajaid Osalejad-menüüst viite "Paroolide ja kasutajate haldamine" abil.