Projektis "Tere, Kevad! 2015" osaleb 7372 õpilast ja 443 rühma.


"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Kevadfoto:

"Päike pani urvad "õitsema""
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Registreerumine, kooli asukoht kaardil, andmete parandamine

1.1. Registreerumine

Projektis osalemiseks tuleb esmalt registreeruda. Selleks tuleb täita ankeet, mille leiate viida REGISTREERIMINE alt. Mõned selgitused ankeedi lahtrite kohta:

  1. Esimesel lehel tuleb rippmenüüst leida oma kooli/lasteaia nimi ning vajutada nupule "Jätka". Kui teie kooli/lasteaeda ei ole nimekirjas, siis teatage sellest aadressil toni@punkt.ee.
  2. Teisel lehel kontrollige esmalt kooli nime, aadressi ja veebiaadressi - kui nendes esineb vigu, siis teatage sellest aadressil toni@punkt.ee.
  3. Osalev klass/rühm - kirjutage lühidalt osaleva klassi number, nt "2.b" või "7.-9.", selle järele sõna "klass" kirjutada vaja ei ole. Klassinumbri põhjal lisatakse teie grupi tunnus kooli nimele. Lasteaedade rühmad võivad sellesse lahtrisse kirjutada oma rühma nime, kui nime ei ole, siis nummerdatakse sama lasteaia grupid liitumise järjekorras.
  4. Osalevate õpilaste arv - oluline korraldajatele, kui hakkame tellima mingeid projekti trükiseid, näiteks kleepse, et neid jätkuks kõigile osalejatele.
  5. Juhendava õpetaja andmed - on vajalikud korraldajatele, et saaksime teiega vajadusel ühendust võtta. Oleks hea, kui paneksite sinna oma mobiiltelefoni numbri ja mitte kooli telefoni. Kasutame seda ainult äärmisel juhul.
  6. Parool - Lisaks kooli nimele on see ankeedi üks olulisemaid punkte. Seda on teil hiljem vaja kogu projekti jooksul nii vaatlusandmete edastamisel kui ka kõigi teiste toimingute sooritamiseks - foorumitesse kirjutamine, piltide ja luuletuste edastamine jne. Seega on oluline parooli meeles pidada. Aga kui olete selle unustanud või kaotanud, siis lehel OSALEJAD oleva viida "Unustasid parooli?" kaudu saate selle endale ise uuesti saata. Parool saadetakse registreerumisel kirja pandud õpetaja meiliaadressile.

1.2. Asukoha kontrollimine kaardil

Kuna kõigist andmebaasi sisestatud vaatlusandmetest tekib automaatselt vaatluste kaart, on vajalik iga osaleva grupi asukoha määramine Eesti kaardil. Kõigil gruppidel, kes leiavad registreerumisel oma kooli, lasteaia või muu asutuse nime rippmenüüst, määratakse kooli/lasteaia asukoht automaatselt. Iga osalev rühm peaks oma kooli/lasteaia asukohta kontrollima osalejate nimekirjas. Kui asukoht puudub või on vale, siis tuleks sellest teatada aadressil toni@punkt.ee. Ilma asukohata ei ole võimalik oma vaatlusandmeid edastada, sest need ilmuvad kohe peale edastamist ka kaardile ja kui ei ole teada teie kooli asukoht, siis ei oska arvuti seda ka kuhugi paigutada.


vt järgmine osa Vaatluste läbiviimine