"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Projektis "Tere, Kevad! 2010" osaleb 7097 õpilast ja 440 rühma.

Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Rannu Keskkool

Me asume Võrtsjärve ääres Rannu vallas. Õpime Rannu Keskkooli 6. klassis ja meid on kokku 14 õpilast. 7 tüdrukut ja 7 poissi. Oleme üsna jutukad, vahel püsimatud aga muidu igati toredad. Ausalt tunnistades, siis looduse uurimise ning jälgimise võtsime ette küll rohkem õpetaja soovitusel. Loodetvasti kujuneb see huvitavaks tegvuseks!
Natukene ka meie kodukohast. Meie koduvallas on palju ilusaid looduslikke paiku ning mõnusaid puhkamisvõimalusi. Meie vallas asub ka Järvemuuseum, kus on võimalik tundma õppida Eesti magaveekalu. Lisaks Võrtsjärvele on meil paisjärv. Seal saab suvel ujumas käia, kui on vaja kiiret jahutust. :)
Meie kodukohaga seotud sündmuseid 16.01.1919. a. Rannus toimunud Vabadussõja lahingut on kirjeldatud A. Kivikase romaanis „Nimed marmortahvlil" ning kujutatud samanimelises E. Nüganeni mängufilmis.
Siinsed inimesed on väga aktiivsed, tegeletakse spordiga ning tantsimisega.
Peamisteks tegevusaladeks on põllumajandus ning karjakasvatus. Meie kodukanti teatakse ka tänu Rannu vallas asuvale juustutööstusele, kus valmistatakse eri sorti juustusid, võid ja ricotta kohupiima. Viimasest tehakse ka sellist maiust, mida poelettidelt võib leida nimetuse all "Pomm". Ja see on täesti E- ja säilitusainetevaba. :)