Projektis "Tere, Kevad! 2008" osaleb 5986 õpilast ja 351 rühma.


"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Krootuse Põhikool

Tere!
Krootuse Põhikool asub Põlvamaal Kõlleste vallas. Meie kooli õpilaste arv viimaste aastatega üha väiksemaks jäänud. 2. klassis õpib vaid 4 õpilast: 2 toredat poissi Gert Air ja Patrick ning 2 vahvat tüdrukut Kristiina ja Cätlyn.
Oleme loodussõbralik klass, sellest räägivad ka meie loodusega seotud ettevõtmised. Eelmise õppeaasta sügisel käisime tervisepäeva raames matkamas Tilleoru matkarajal. Külastasime Merioone allikat ja Ristimändi, raja ääres kordasime õpitud taimi ja seeni.
Detsembrikuus käisime klassiga Kiidjärve puhkekeskuse giidide juhtimisel Roiupalu matkarajal talvise metsa muutusi vaatamas. Õppisime puu pikkust määrama, vanust lugema ja katsusime käega nn korgimändi.
Jaanuaris osales meie klass RMK poolt korraldatud Metsasemu matkal. Käisime Taevaskojas liivapaljandeid, Emalätet ja Neitsikoobast uudistamas.
Maikuus toimus klassiekskursioon kodumaakonnas. Seegi oli suuresti seotud loodusega. Käisime Ilumetsa meteoriidikraatri juures, Meeninkunno rabas, Seto muuseumis ja Piusa liivakaevanduses.
Sel sügisel käisime parvlaev Lonnyga mööda Ahja jõe paisu sõitmas.
Kevade tunnuseid märkame juba teist aastat. Eelmisel aastal tegi erilist heameelt, et koos lastega otsisid kevadet ka meie emad, isad, vanaemad ja vanaisadki.
Piltidel oleme teel Taevaskotta ja teatris Vanemuine, kus vaatasime lastelavastust "Lumekuninganna".
Gert Air, Patrick, Kristiina, Cätlyn ja õpetaja Sigrid