Fotod
Fotokonkursi eesmärk on pakkuda kevadeotsijatele võimalust oma ilusaid kevadfotosid teistele vaatlusrühmadele näidata.
Saadan foto
| Sel nädalal saabunud fotod (54)
Valin eelmise nädala lemmikud! | Galerii
Saabunud fotod (652):
Nädal 9 (7) Nädal 10 (39) Nädal 11 (59) Nädal 12 (63) Nädal 13 (88) Nädal 14 (97) Nädal 15 (94) Nädal 16 (92) Nädal 17 (59) Nädal 18 (54)
Nädalalemmikud (valitud projektis osalejate poolt):
- Nädal 16:
1. "Loodus tärkab"
(Karel Mathias Tiivel, Valga Põhikool 2c)
2. "Kabjad vees"
(Delisa- Laurell Loos, Tõrva Gümnaasium 2a)
3. "Vaskuss"
(Meie 1.klass, Riia Eesti Põhikool 1)
3. "Priske tibu"
(Maris Kuusk, Sindi Lasteaed)
5. "Võililled"
(Mark Stepanov, Valga Põhikool 2a)
- Nädal 15:
1. "Nastik"
(Grete Kobelinski, Valga Põhikool 2a)
2. "Metsvint"
(Grupp, Konguta Kool 2)
3. "Võtan päikest"
(Timo Berg-Jürgens, Metsküla Algkool 1-2)
3. "Lumeroos"
(Isabel Mägi, Valga Põhikool 2a)
3. "Esimene võilill"
(Isabel Mägi, Valga Põhikool 2a)
- Nädal 14:
1. "Rohukonn"
(Jaroslav, Kohtla-Järve lasteaed Karuke "7. rühm")
2. "Öökull"
(Evgenija Shek, Sillamäe Vanalinna Kool 3b)
3. "Krookused"
(Katarina Akbirova, Valga Põhikool 2a)
3. "Arusisalik"
(Isabel Mägi, Valga Põhikool 2a)
3. "Esimene äike ööl vastu 1. aprilli"
(Karl-Oskar Liiv, Parksepa Keskkool 3)
- Nädal 13:
1. ""Mõnusad kevadõhtud""
(Oliver Kuuskmann, Sadala Põhikool 5)
1. "Saaremaa luik"
(Keidy Mihkelson, Ääsmäe Põhikool 6)
3. "Siilike "
(Haljala Kool 2.b klass, Haljala Kool 2b)
4. "Esimesed krookused"
(Mark Stepanov, Valga Põhikool 2a)
4. "Toonekured"
(Margret Tops, Tamsalu Gümnaasium 2)
- Nädal 12:
1. "Julge kiivitaja"
(Karel Mathias Tiivel, Valga Põhikool 2c)
2. "Värvid, värvid, värvid..."
(Joel Indrek Paalits, Risti Kool 5-9)
2. "Karuslane turnimas"
(Ronja Tammiste, Põlva Kool 3a)
2. "Koerliblikas"
(Ronja Tammiste, Põlva Kool 3a)
5. "Sookurepaar"
(Rando Roos, Risti Kool 5-9)
- Nädal 11:
1. "Värvidemäng kevadtaevas"
(Martin Mattis, Parksepa Keskkool 3)
2. "Laululuiged"
(Karel Mathias Tiivel, Valga Põhikool 2c)
3. "Reinuvader"
(Helena-Krista Tumm, Väike-Maarja Gümnaasium 1a)
4. ""Orav" "
(Karoli Kukk, Kõrveküla Põhikool 1c)
4. "Oleme veel poolikud."
(Vivian Puura, Antsla Gümnaasium 2a)
- Nädal 10:
1. "Virmalised"
(Kerli Kesa, Ääsmäe Põhikool 6)
2. "Luige pere"
(Keidy Mihkelson, Ääsmäe Põhikool 6)
3. "Pajutibud"
(Kätlin Raudla , Risti Kool 5-9)
4. "Kevad Pärnu jõel"
(Kevin Sauber 4.v Pärnu Vanalinna Põhikool, Pärnu Vanalinna Põhikool 45)
5. "Lumikellukesed"
(Grete Kobelinski, Valga Põhikool 2a)
- Nädal 9:
1. "Maagiline mets"
(Keidy Mihkelson, Ääsmäe Põhikool 6)
2. "Punased mütsid metsa all"
(Isabel Mägi, Valga Põhikool 2a)
3. "Lumikellukesed"
(Tanel Leesik, Valga Põhikool 2a)
3. "Esimesed lumikellukesed"
(Isabel Mägi, Valga Põhikool 2a)
5. "Lumikelluke"
(Delisa- Laurell Loos, Tõrva Gümnaasium 2a)
Eelmise nädala lemmikud on juba valinud järgmised koolid:
Audru Kool 2b, August Kitzbergi nimeline Gümnaasium 2a, Kiigemetsa Kool, Kuldre Kool 5-6, Kuressaare Hariduse Kool 2d, Lagedi lasteaed "Mesimummud", Laiuse Jaan Poska Põhikool 4, Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium 2, Risti Kool 5-9, Tallinna Lasteaed Naksitrallid "Mesilased", Tartu Hiie Kool 2b, Tõrva Gümnaasium 2a, Valga Põhikool 2a, Valga Põhikool 2c, Viiratsi Kool 4, Väike-Maarja Gümnaasium 1a.
Igal nädalal saab iga grupp esitada 3 loodusfotot teistele vaatamiseks. Fotod peavad olema tehtud sellel kevadel Eesti looduses ning projektis
osalevate õpilaste endi poolt (võõraid pilte ei tohi saata). Pilte koduloomadest palume mitte esitada.
Igal järgneval nädalal on kõigil vaatlusrühmadel (ka neil, kes ise ei pildista) võimalik valida eelmisel nädalal esitatud fotode hulgast kolm parimat. Häält ei saa anda enda grupi fotodele ning valimise ajal ei ole näha, missugusest koolist või milliselt autorilt foto on. See selgub pärast hääletamise lõppu.
Esitada saab fotosid, mis on salvestatud pildifailidena JPEG (jpg) formaadis. Foto pikem serv peab olema vähemalt 700 pikslit pikk.
Kõigi nädalate parimate piltide hulgast valib loodusfotograafide žürii lõpuks aasta parimad kevadefotod.