Projektis "Tere, Kevad! 2024" osaleb 6262 õpilast ja 385 rühma.


"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee
Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

J. V. Veski nim Maarja-Magdaleena PK 3

Maarja-Magdaleena põhikooli 3.klassis õpib 12 nutikat, sportlikku ja hakkajat õpilast, 4 tüdrukut ja 8 poissi.
Meie kool on Elistvere loomapargi lähedal ja me käime seal igal aastal vähemalt korra vaatamas, kuidas elavad ilvesed, karu Karoliine ja hunt Koroonius.
Kool asub natuke Maarja-Magdaleena küla keskusest eemal ja meil on olnud võimalus näha kooliõuel patseerimas rebaseid, jäneseid, metskitsi. Koolihoovi servas on ühe posti otsas toonekure pesa. Eelmisel sügisel nähti kooli lähedal põllul isegi poegadega emakaru, aga see oli väga vara hommikul ja enamus õpilasi teda ei näinud, aga koju mindi ikka igaks juhuks sõpradega koos ja võimalusel bussiga, sest mine sa tea...
Metsis käis sel aastal küll keset päeva koolimaja ja lasteaia juures ning kõik huvilised said linnu välimuse ja käitumisega tutvuda.
Just klassi akna taga vihmaveerenni teevad pesi hakid ja nende kraaklemistel saab silma peal hoida, aga ka teised linnud nagu rasvatihased ja teised käivad akna taga piilumas ning lendavad vahel isegi klassi. Vahel jätavad nad klassi aknale lihtsalt valge allkirja, et me teaks, et nad on meid vaatamas käinud.
Mõnesaja meetri kaugusel koolist on surnuaed, kus kevadhommikutel saab kuulata erinevate lindude laulu ning mõistatada, kes laulab sitsikleidist ja, kes ei luba oma metsast pirrutikkugi võtta.
Kõigile meie klassi õpilastele meeldivad loomad ja linnud. Kuna elame maal, siis enamikul õpilastest on kodus lemmikloomad: koerad, kassid, papagoid ja isegi raagritsikad. Lapsed tahaksid tundidesse kaasa võtta oma lemmikloomad ja pidada lemmikloomapäeva, aga mõeldes lemmikloomade tervisele, ei ole me seda seni teinud, aga õpilaste õnneks võtab meie kooli huvijuht vahel tööle kaasa oma sõbraliku koera gorgi.
Kolmandale klassile meeldib loomi, linde ja taimi joonistada ning meisterdada, ka looduslikest materjalidest. Kuna ümber kooli on mitmeid tammepuid ja külas on kastanipuid, siis on ehitusmaterjal omast käest võtta. Õpilased on teinud sügiseti puulehe-mandalaid ja muusikaõpetaja on koos lastega kevadeti kirjutanud võilille-õitest nootidega võilillemuusikat. Eelmisel aastal kasvatasid lapsed ja õpetajad koos õpetajatega emadele emadepäevaks tänu-lilled.
Oleme liitunud rohelise kooli liikumisega ja me oskame prügi sorteerida ning üle-koolilistel koristustalgutel oleme me isegi põllul maa alt prügi välja kaevanud ja prügikasti vedanud.
1.klassi 1.septembril istutasime kooli juurde väikse õunapuu, mis kahjuks murti pooleks, aga õnneks jäi puuke ikka ellu ja me elame selle puu kasvamisele väga kaasa.
Kõige rohkem meeldib kolmandikele loomulikult vahetundides ja pikapäevarühmas kooliõues mängida ja muuhulgas õitsvatelt sirelipõõsastelt "õnne" otsida, veel meeldib staadioni ääres olevasse kuusehekki onne ehitada.
Kuigi meie klassile meeldib ümbritsev loodus väga, siis loodusõpetust peavad siiski päris mitmed õpilased kõige raskemaks õppeaineks ja kui mõnelt lapselt ootamatult küsida, mis lind pildil on, või mis lind parasjagu laulab, siis esimeseks vastuseks võib tihti olla "suitsupääsuke", sõltumata sellest, mis lind parasjagu teemaks on.
Kevade märke otsivad meie klassi lapsed hea meelega, sest kevad tähendab, et suvi läheneb ja suvel on ju vaheaeg!