"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

Eesti keeles
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Projektis "Tere, Kevad! 2021" osaleb 6270 õpilast ja 347 rühma.

Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Викторина о природе

Викторина состоит из вопросов, которые составлены самими участниками и направлены организаторам через соответствующую форму. Организаторы отбирают из полученных вопросов лучшие и каждый понедельник вывешивают по три вопроса. Для ответа всем участникам викторины предоставляется две недели. Авторам вопросов отвечать на свои вопросы не разрешается, но за хороший вопрос приславшая его группа получает максимальное количество очков.

Вопросы могли бы быть связаны с природой, культурой, легендами, сказаниями и преданиями вашего родного края. Ответ на вопрос должен требовать определённой сообразительности, не ограничиваться формой да/нет, но при этом оставаться конкретным. При вывешивании вопросов следует привести правильный ответ и ссылки на его источник — книгу или веб-ссылку. Каждая группа может задавать по несколько вопросов.

Kevadviktoriin

Loodusviktoriin toimub kahes vanuseastmes: kuni 4. klass ja 5.-9. klass. Viktoriini vanuserühm on seotud registreerimisel valitud vanuserühmaga.

Küsimustele vastamine

Küsimused on üldjuhul teie enda esitatud, meie püüame nende hulgast valida välja paremad küsimused ja uued küsimused tulevad vastamiseks igal nädalal kuni 26. aprillini.

Küsimustele vastamine käib vanuserühmapõhiste viidete kaudu ning vastata tuleb ka enda poolt esitatud küsimustele. Küsimustele vastamiseks peate end eelnevalt sisse logima.

Vastamiseks on aega kaks nädalat. Küsimustele vastamisel pöörake tähelepanu vastamise kuupäevadele, kuna erinevatel küsimustel on erinevad vastamise tähtajad.

Tublimatele vastajatele auhinnad!

Küsimused:   kuni 4. klass   |   5.-9. klass

Allikmaterjalid

Tabeliseis: kuni 4. klass | 5.-9. klass

Õiged vastused.

Noorem vanuserühm:

1. küsimus: Milline Eestis kasvavatest puudest on kõige varasem õitseja?
Vastus: Selleks on harilik sarapuu, mis on ka üks meie kevadekuulutaja. Õigeks lugesime ka lepa.

2. küsimus: Millal asutati Eestis esimene rahvuspark? Mis on selle rahvuspargi nimi?
Vastus: Eesti vanim rahvuspark on Lahemaa rahvuspark, mis asutati juba 1971. aastal. Sel aastal saab Lahemaa rahvuspark 50 aastaseks.

3. küsimus: Äntu järved asuvad Lääne-Virumaal. Kuidas on meie rahvuskangelane Kalevipoeg seotud Äntu järvede tekkimisega?
Vastus: Äntu järved tekkisid muistendi järgi Kalevipoja hobuse kabjajälgedest. Teise võimalusena on mainitud ka hobuse uriini, millega järved täitusid.

Vanem vanuserühm:

1. küsimus: 2021. aasta loomad on kodurott ja rändrott. Kumb neist saabus Eestisse elama varem ja millal?
Vastus: Varem saabus kodurott - 13. sajandil, rändrott aga alles 18. sajandil.

2. küsimus: See taim on Euroopa varajastes botaanikaraamatutes liigitatud ristikute perekonda, kuid ristik ta ei ole. Lehed püsivad enamasti rohelisena ka talvel lume all. Kui neid sealt välja kaevata, selgub, et olgugi küll vesisema maitsega, kõlbavad nad süüa küll. Suures koguses süüa ei maksa, ei talvel ega suvel, sest pärsib neerude tegevust. Mis taim see on?
Vastus: Selleks taimeks on jänesekapsas.

3. küsimus: Kui suur on Eesti absoluutne õhutemperatuuri maksimum? Kus ja millal see mõõdeti??
Vastus: Kõrgeim mõõdetud temperatuur Eestis on +35,6 C. See registreeriti 11. augustil 1992. a Võrus.

Kui olete vastanud õigesti, aga punkte tabelis pole, või kui olete pakkunud vastusena variandi, mida peate õigeks, aga mis erineb meie poolt õigeks peetust, siis palun saatke vastav märgukiri koos konkreetse viitega teiepoolsele vastuse allikale aadressile viktor.muuli@gmail.com


Online viktoriin

Valikvastustega online viktoriin võimaldab kontrollida oma teadmisi Eesti loodusest. 10 küsimuse vastamise järel saad ka kohe teada, kui palju oli õigeid vastuseid.
Online viktoriini lahendama...