"Tere, Kevad!" kutsub lapsi loodust vaatlema ning tähele panema saabuva kevade märke.

По русски
Summary in English
Vaata ka: "Kevad ärkab!"

Projekti korraldajad:
kevadorg@googlegroups.com

Tehnilised probleemid:
toni@punkt.ee

Projektis "Tere, Kevad! 2021" osaleb 6390 õpilast ja 348 rühma.

Ülevaade Osalejad Vaatlused Viktoriin Pildid Loomad Abiks Korraldajad
Ajakava Foorum Tulemused Haikud Fotod Taimed Ajalugu Toetajad

Foorum

Teema: Fotokonkurss on käimas

Korraldajatelt | Foorum


Val (Korraldajad), 14. märts 13:31

Kevad on tore aeg. Nii tore, et seda tahaks igaüks jäädvustada. Kõik kevadeotsijad, kel fotokaamera käepärast, saavad enda poolt pildistatud kevadfotosid saata viida "Fotod" alt. Nii saate oma pilte teistelegi vaatamiseks ja hindamiseks pakkuda. Hindamisel saavad osaleda kõik vaatlusrühmad oma rühma parooli abiga (ka kõik, kes ise fotosid ei saada).

Konkurss käib niimoodi:

Iga osalev grupp võib igal nädalal avaldada kolm enda poolt pildistatud kevadfotot. See on tore võimalus vaatlusrühmal ühiselt üle vaadata oma liikmete pildid ja igal nädalal valida esitamiseks kolm parimat. Ootame värskeid jäädvustusi, mis tehtud käesoleval kevadel Eestis. Teema nagu ikka -- loodus ja kevad.

Saata võib ainult vaatlusrühmade liikmete endi poolt tehtud või siis ühistööna valminud pilte (õpetaja ja lapsevanem jäägu juhendaja rolli või siis vajutab nuppu laste juhendamisel).

Igal järgneval nädalal saavad eelmise nädala fotosid hinnata kõik
kevadeotsijad: igal rühmal on võimalik valida kolm eelmise nädala
parimat pilti ning need ära märkida (sedagi oleks tore teha vaatlusrühma ühise žüriina, et leida parimad kolm fotot). Iga nädala parimad kevadfotod saavad siis olema määratud osalejate hinnangute alusel ja kevadeveebis igal nädalal välja toodud. Parimate nädalafotode hulgast valib loodusfotograafide žürii lõpuks aasta parimad kevadfotod, millele on toetajate poolt ka mõned auhinnad välja pandud.

Fotode saatmine ja juhend koos üksikasjadega on Kevadeveebis viida
"Fotod" all. Fotode saatmisel märkida kindlasti foto autor, kui see on üks isik; kui kollektiivne töö, siis rühma nimetus. Kooli ei ole vaja autori reale lisada, see ilmub automaatselt. Saab märkida ka kevadekuulutaja liigi juhul, kui mõni neist on fotole jäänud. Alguses ilmuvad kõik fotod veebis ilma kooli ja autori nimeta, jääb ainult pealkiri. See on sellepärast nii, et tegemist on konkursiga ja hindamisel ei ole autori nime vaja teada. Oma rühma pilte mõistagi hinnata ei saa ja seetõttu neid ka hindamise nädala valikus autoreile endile ei paista.

Head kevadepildistamist!
Val Rajasaar


Vastamiseks logige sisse.

"Tere, Kevad!" Facebooki voog