Sellele nimekirjale pannakse omakorda elektronaadress, näiteks kool.kevad@lists.ut.ee. Kui nüüd sellel aadressil saata kiri, siis saadab arvuti selle kõigile nimekirjas olevatele aadressidele laiali. Kui nimekirjas on sada aadressi, läheb kiri teele sajas eksemplaris sajale aadressile. Kui keegi nimekirjas olijaist tahab antud kirja kohta midagi öelda, saadab ta vastuse samuti nimekirja aadressil – nii saavad kõik ka tema vastuse kätte. Tekib omamoodi elektronkirjade baasil töötav vestlusring e. elektronkonverents.
Listide haldamiseks on olemas spetsiaalne programm, mida nimetatakse tavaliselt kas listprotsessoriks või listserveriks. Listprotsessoril on oma aadress ja ka temaga saab suhelda kirjade teel. Meie listi haldab listprotsessor aadressiga majordomo@lists.ut.ee. Sellel aadressil saadetud kirju ei loe inimesed, vaid arvutiprogramm ning seepärast peavad need olema täpselt vormistatud – vastasel korral ei saa programm neist aru.
Listprotsessor tunneb umbes paarikümmet käsku. Kõik need käsud tuleb talle saata kirja teel listprotsessori aadressil. Kirja saatmisel tuleb Subject-rida tühjaks jätta ning saadetavad käsud kirjutada eraldi ridadele. Käskudest olulisimad on järgmised:
Subscribe – tellida list, st lisada oma elektronaadress nimekirja.
Süntaks: subscribe listinimi
Näide: subscribe kool.kevad
Teie aadressi võtab listprotsessor teie saadetud kirja päisest automaatselt. Kui teete sõnas «subscribe» vea, ei tunne listprotsessor seda sõna ära ja saadab veateate.
Unsubscribe – kustutada oma aadress nimekirjast.
Süntaks: unsubscribe listinimi
Näide: unsubscribe kool.kevad
Listprotsessor võtab teie poolt saadetud kirja päisest teie aadressi, vaatab soovitud nimekirja läbi ja kui leiab teie aadressi – kustutab selle maha. Kui ta teie aadressi nimekirjast ei leia, saadab teile veateate. Kuna teie aadress võetakse teie kirja päisest, siis jälgige, et nimekirjast kustutamise käsu saadaksite samast postkastist, kust subscribe-käsu.
Help – abi. See on tegelikult ainuke käsk, mis tuleb meelde jätta. Kui saadate listprotsessorile ühesõnalise kirja: help – saadab ta teile kõigi oma käskude kirjelduse (inglise keeles). Kui näiteks läheb meelest ära, kuidas ennast listist maha võtta – saatke help-käsk, ja saategi teada. Parameetreid pole vaja lisada.